Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

1.8.2017

VOLVO KALİTESİNİN ŞANTİYELERDEKİ SİMGESİ D SERİSİ EKSKAVATÖRLERLE YÜKSEK VERİMLİLİK

VOLVO KALİTESİNİN ŞANTİYELERDEKİ SİMGESİ D SERİSİ EKSKAVATÖRLERLE YÜKSEK VERİMLİLİK

Zorlu koşulların dayanıklı araçlarını üretmekle ün kazanan Volvo’nun paletli ekskavatör teknolojisinde geldiği seviye; iş çevrim süreleri oldukça kısa, kazı ve koparma gücü yüksek, üretken, üretirken de yakıt tüketim ekonomisi ile daha az yakıt tüketen, operatör açısından oldukça konforlu D Serisi ile şantiyelerde kendini gösteriyor.

 

Üstün Volvo motor teknolojisi

Tüm D serisi Volvo paletli ekskavatörler, yakıt ekonomisi ve güç bakımından kendini dünya çapında kanıtlamış, düşük devirlerde yüksek tork üreten Volvo motorlara sahip bulunuyor. D Serisi ile birlikte performanstan herhangi bir kayıp olmadan makinelerde ekonomik çalışmayı sağlayan ‘ECO MODE’ standart olarak sunuluyor. Ayrıca süresi tam renkli digital ana ekrandan kolaylıkla ayarlanabilen standart ‘otomatik rölanti’ özelliği, gereksiz yere yakıt sarfiyatının önüne geçiyor.

Motor ve hidrolik sistemin birlikte uyum içinde çalışmasına yardımcı olan ve bu ikisi arasındaki tüm iletişimi sağlayan ileri seviye elektronik kontrol üniteleri ve elektronik sistem, tam olarak yapılan işe uygun miktarda gücün, ihtiyaç duyulan yere, en yüksek yakıt verimliliği ile ulaştırılmasını sağlıyor.

 

Pozitif hidrolik sistem ile yüksek performans

EC220DL, EC250DL, EC300DL ve EC350DL model Volvo ekskavatörlerde pozitif hidrolik sistem bulunuyor. Pozitif hidrolik sistem, operatörün levye hareketlerine çok daha hassas ve hızlı cevap verebilen bir sistem olduğu için daha yüksek performans ve üretim kapasitesi sağlıyor. Volvo motorlar ile birlikte mükemmel uyum içinde çalışan gelişmiş hidrolik sistem, operatörün joystickler aracılığıyla belirlediği önceliklerine ve işin ihtiyacına uygun hidrolik gücü kolaylıkla sağlayabiliyor. Hidrolik sistem birçok fonksiyonu kendi içerisinde operatörün müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak sağlıyor.

 

Bunlardan bazıları şöyle sıralanıyor;

Summation System: Hızlı iş çevrimi ve yüksek üretim ihtiyacında iki pompa akışını bütünleştiriyor.

Bom Priority: Yükleme yaparken veya derin kazılar esnasında daha hızlı kalkması için bom’a öncelik veriliyor.

Arm Priority: Daha hızlı seviyeleme yapmak ve kazı esnasında kovayı daha iyi doldurmak için arm’a öncelik veriliyor.

Swing Priority: Daha seri çalışma için kule dönüşe öncelik veriliyor.

Regeneration System: Kavitasyonu önlüyor ve kombine hareketlerde azami performans için diğer hareketlere akış sağlıyor.

Power Boost: İhtiyaç anından ekstra kazı ve kaldırma gücü sağlıyor.

 

 

Operatörlere güven veren ergonomik çalışma ofisi

Yüksek konfor, güvenlik ve ergonomi standartlarıyla operatörler tarafından takdir edilen ROPS özellikli Volvo kabinlerinde klima, geri görüş kamerası, radyo, ön-üst- arka güneşlikler, vb. daha birçok özellik standart olarak sunuluyor. Geniş cam yüzeyleri, geri görüş kamerası ile birlikte operatörün çalıştığı sahaya tam olarak hâkim olmasını sağlıyor.

10 farklı çalışma modu (I1, I2, F1, F2, G1, G2, G3, G4, H, PMax ) seçeneği ile operatörler her türlü uygulamaya göre en uygun çalışma modunu seçebiliyor.

Hem makinenin hem de operatörün performansını takip etmeyi sağlayan MATRIS programı aracılığıyla makine ve işletim geçmişine ait detaylı raporlar alınabiliyor. Bu raporlar çerçevesinde müşteriler bilgilendirilerek, sahada yapılan hatalı kullanımların önüne geçilmesi ve performansı artırıcı önlemler alınması sağlanabiliyor.

 

Makinelerdeki yüksek standartlar

D serilerinin güçlü alt ve üst şase yapısı, yenilenen ve geliştirilen bom-arm yapıları, en zor şantiye şartlarına uyum sağlayan sağlam alt takım yapıları performansın ve dayanıklılığın artmasını sağlıyor. Tüm modellerde makinenin motor ömrünü uzatan ve işletme maliyetlerini azaltan ‘yağ banyolu hava filtresi’ standart olarak sunuluyor.

Tüm D serisi paletli ekskavatörlerde fabrika montajlı orijinal kırıcı hattı, kule-motor altı ağır hizmet tipi koruma sacları, uydu takip CARETRACK ünitesi, elektrikli yakıt ikmal pompası, tam donanımlı orijinal takım sandığı, ekstra çalışma lambaları, makara koruma muhafazaları, power güç modu ve işe uygun standartlarda bir kova standart olarak sunuluyor.