Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

13.2.2019

ASCENDUM MAKİNA'YA HARDOX AŞINMA PLAKASI EĞİTİMİ

ASCENDUM MAKİNA'YA HARDOX AŞINMA PLAKASI EĞİTİMİ

Volvo İş Makinaları'nın Türkiye distribütörü Ascendum Makina, müşterilerine her zaman daha kaliteli hizmet verebilmek adına aldığı eğitimlere bir yenisini daha ekledi. SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam, Ascendum Genel Merkez'inde, Hardox® çelik üzerine kapsamlı bir seminer verdi.

 

SSAB Türkiye, Hardox çeliğin doğru kullanımı ve diğer çelik plakalara göre gösterdiği üstün farkları anlatan eğitim çalışmalarına devam ediyor. Tüm Türkiye'yi dolaşarak sektördeki bütün paydaşların Hardox çelik hakkında bilgi sahibi olması ve toplam karlılığın arttırılması adına verilen eğitimlerden sonuncusu Ascendum Makina Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ascendum Makina Türkiye Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Serhan Özkan, “Volvo İş Makinaları olarak iş ortaklarımıza değer katan en kaliteli ürün ve hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bunun için doğru ve alanında en başarılı markaları tercih ediyoruz. SSAB’de ürettiği aşınma plakaları ile iş makineleri sektöründe bilinen ve yoğun şekilde tercih edilen markalaşmış ürünlere sahip” dedi. Eğitim hakkında da konuşan Özkan, “SSAB’nin aşınma plakalarına yönelik eğitiminin, hizmet kalitemizi daha da üst seviyeye taşımak adına faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle saha ekibimizin bilgi seviyesini yükseltmek ve iş ortaklarımız doğru bilgilendirmek adına bize ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu anlamda tüm SSAB Türkiye ekibine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Eğitimi SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam düzenledi. Ascendum Makina'nın tüm Türkiye'ye dağılan satış ağından temsilciler semineri dikkatle takip etti. Konuyla ilgili konuşan Sağlam, "Temel amacımız; herkesin doğru bilgi sahibi olması. Bu amaçla Hardox çeliğin tek bir çeşidinin olmadığını ve doğru yerde doğru Hardox çelik kalitesinin kullanımıyla, daha uzun ömürlü malzeme elde edilebildiğini Ascendum Makina çalışanlarına anlatmaya çalıştık. Doğru noktalarda kullanılan bir Hardox çeliğin, ürün ömrünü 2 ile 2.5 kat arasında arttırdığını göstermeye çalıştık. Böylece Ascendum Makina ekibi müşterilerine doğru ürünü tercih etmeleri noktasında daha profesyonel bir yönlendirmede bulunabilecekler. Böylece son kullanıcının elde edeceği kar artabilecek. Çünkü çoğu zaman makinelerin ve işin durmasıyla oluşan zararlar, Hardox çelik kullanılmış bir kovaya verecekleri miktarlardan daha maliyetli olabiliyor" diye konuştu.

 

"Tamamen saf çelik"

Eğitimde Hardox çeliğin diğer çeliklerden farkları da anlatıldı. Yüksek miktarda temizlik uygulamasına uğrayan Hardox çelik tamamen saf hale geliyor. Bunun yanında dünyada çıkarılan en temiz demir cevheri olduğu da tüm otoriteler tarafından kabul edilmiş bir gerçek olarak öne çıkıyor. Sülfür ve silisyum oranı en düşük cevher olduğu için SSAB dünya genelinde bütün rakiplerinin önünde yer alıyor. Böylesine temiz bir cevher olmasına rağmen vakum altında yapılan ek temizleme işlemine de uğrayarak, saf bir çelik elde ediliyor. Seminerde Hardox çeliğin, kontrollü bir haddeleme ve su verme sürecinden de geçtiğini anlatan sağlam, "Bu üstün kontrollü süreçlerle, işlenebilirlik, kaynatabilirlik, bükülebilirlik konusunda plakadan plakaya değişmeyen stabil kaliteyi sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Kova üretiminde Hardox çelik

Seminere katılan Ascendum Makina Satış Ekibi özellikle kovalar konusunda çeşitli sorular da yöneltti. Sektörde genel olarak kova üretiminde özellikle ağız bıçakları ve yan bıçaklarda Hardox çelik ürünleri tercih ediliyor. SSAB Türkiye Teknik İş Geliştirme Müdürü Devrim Sağlam, kovaların tamamının da Hardox çelikten yapılabileceğinin altını çizdi. Bu sayede üreticiler, daha büyük kovaları çok daha hafif ağırlıklarda üretebiliyorlar. Kovanın ağırlığından elde edilen tasarrufla 10 kovada 11 kovalık yük taşınabiliyor. Ya da aynı miktarda yük daha hızlı ve verimli kaldırılabiliyor. Bu da hem yakıt hem de zamandan tasarruf elde ettiriyor.

 

Hardox çelik nasıl ayırt edilir?

Marka programları konusunda açıklamalar yapan SSAB Özel Çelikler, Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Güney Avrupa Pazarlama Müdürü Murat Kozan, “Sert, tok, etkin maliyetli ve orijinal Hardox çelikten yapılmış gövdeler arayanlar, Hardox In My Body marka işaretine bakabiliyor. Bir ürünün üzerinde bu logonun olması, ürünün Hardox çelik kullanılarak imal edildiğini ve daha alt kalitede bir taklitten yapılmadığını doğruluyor. Bu logo, eşsiz aşınma direnci ve darbe dayanımı sunan birinci sınıf bir ürünü temsil ediyor ve kullanım süresince zaman ve maliyetten tasarruf edileceği anlamına geliyor. SSAB'nin yüksek kalite standartlarına uyan, alanında lider olan üreticilere, Hardox In My Body logosunu ürünlerine ekleme lisansı veriliyor. Dolayısıyla Hardox In My Body logosu görüldüğünde üstün bir çelik ürün alındığından emin olunabiliyor.” diye konuştu. Eğitim kapsamında Hardox çeliğin diğer çeliklerden nasıl ayırt edileceğini anlatmaya devam eden Sağlam, marka programları dışında, SSAB'nin her bir çelik plakayı müşterilerine sertifikasıyla birlikte verdiğini ve müşterilerin üreticilerden bu sertifikaları görmek isteyebileceğini söyledi. Bunun dışında Hardox Wearparts'lardan da bahseden Sağlam, sözlerine şöyle devam etti: "Yetkili Hardox Aşınma Parçası Üreticisi iş ortaklarımız, yani Hardox Wearparts merkezleri, Hardox çelik dışında ürün kullanmıyor. Biz de onlara Hardox çeliğin nasıl delineceğini, kaynatılacağını, işleneceğini, büküleceğini gösteren özel eğitimler veriyoruz. İsteyen herkes www.hardoxwearparts.com.tr adresi üzerinden kendilerine en yakın Hardox Wearparts merkezini bulabiliyor." SSAB, sektördeki üreticiden son kullanıcıya kadar bütün paydaşların doğru bilgiye sahip olması için Ascendum Makina eğitimi ve benzeri etkinliklerle birlikte Hardox çelik hakkındaki tüm soru işaretlerini gideriyor.