Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

18.3.2016

MERMERİN LİDERİ MARBLE FUARI’NDA!

MERMERİN LİDERİ MARBLE FUARI’NDA!

ASCENDUM Makina dünya mermer sektörünün en büyük fuarları arasında ilk sıralarda yer alan MARBLE 2016’da ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Fuarda ‘sade’ ve ‘güçlü’ bir yaklaşımla yer alacaklarını belirten ASCENDUM Makina Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Ebru Nihan Celkan, ziyaretçilerine ASCENDUM standında karşılaşacakları ürünler hakkında bilgi veriyor.

ASCENDUM Makina mermer sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan 22. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda (MARBLE 2016) ziyaretçileriyle buluşacak. Dünyanın en büyük mermer fuarları arasında en ön sıralarda yer alan MARBLE 2016, bu yıl 23-26 Mart tarihleri arasında Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar alanı olarak anılan fuarizmir’de gerçekleştirilecek. Fuarın en önemli aktörü olan ASCENDUM Makina, temel yaklaşımını ‘sadelik’ ve ‘güç’ kavramlarından alan standında Volvo İş Makinaları’ndan L350F ve EC350D, Chicago Pneumatic’ten RX MARBLE serisi hidrolik kırıcılar ve MB’den kovalı kırıcı BF 135.8 ürünleriyle boy gösterecek.

 

MARBLE 2016’ya özel hazırlık

ASCENDUM Makina olarak MARBLE 2016 Fuarı’na hazırlanma süreçlerinden ve bu süreçte özen gösterdikleri noktalardan bahseden ASCENDUM Makina Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Ebru Nihan Celkan, iş ortakları ve müşterileri açısından geçen yıla paralel geçmesini bekledikleri MARBLE 2016 Fuarı’na her sene aynı özenle hazırlandıklarını belirtiyor: “Uzun yıllardan beri katılım gösterdiğimiz MARBLE Fuarı’na her yıl özel olarak hazırlanıyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri, Türkiye’nin hemen her mermer ocağında en az bir Volvo iş makinasının bulunması. Bu sayede sektörü hem müşteri bazında, hem de bütünsel olarak kendi iş ortağımız olarak görüyoruz” diyor ve MARBLE Fuarı’na katılma nedenlerinin de, müşterileri için çok önemli olan bu organizasyonda onların yanlarında bulunmak olduğunu belirtiyor.

 

Ürün çeşitliliği göz dolduracak

MARBLE 2016 Fuarı’nda ASCENDUM standını ziyaret edenler, mermer sektöründeki en önemli ihtiyaçlara çözümler sunan üstün özelliklere sahip iş makinalarını yakından görme ve onlar hakkında bilgi alma şansı yakalayacak. Volvo İş Makinaları’nın dikkatleri üzerinde toplayacağı ASCENDUM standında, aynı zamanda Chicago Pneumatic’ten RX MARBLE serisi hidrolik kırıcılar ve MB’den de kovalı kırıcı BF 135.8 yer alacak. Bu makinalar arasında Volvo İş Makinaları’ndan kendi sınıfının en iyi makinası olarak kabul edilen EC350D ve lastikli yükleyicide başarısını kanıtlamış olan L350F yer alacak. EC350D’nin mermer sektörü için yeni bir teklif olduğunu söyleyen Celkan, “Mermer ocaklarında genellikle 39-40 ton ve üzeri makinalar tercih ediliyor. EC350D ise daha avantajlı bir aralık olan 36-37 ton bandında” diyor. ‘Mermer sektöründe lideriz’ demenin yalnızca satış rakamlarıyla ve bütün şantiyelerde yer almakla değil, aynı zamanda sektöre farklı bir bakış açısı kazandırabilmekle de mümkün olabileceğinin altını çizen Celkan, EC350D’nin tüm bu özelliklere sahip bir çözüm önerisi olduğunu vurguluyor: “Daha dar alanda çalışmak durumunda olan ve tonajları daha küçük bloklarda çalışan mermer ocakları için EC350D’yi öneriyoruz. Bu önerilerimiz satış tarafında da karşılık buluyor. MARBLE 2016 Fuarı ise bu önerinin kapsamını genişletmek için önemli bir avantaj olacak.”

 

Gelişen teknoloji fuarda hissedilecek

MARBLE Fuarı’nın geçirdiği değişimleri değerlendiren Celkan, en büyük değişimlerden birinin mermer sektörünün müşterilerinde yaşandığını belirtiyor: “Önceden mermer sektöründeki iş ortaklarımızın müşterileri arasında İtalya ağırlıktayken, bugün artık Ortadoğu da bu kapsama girmiş bulunuyor. Bu durum, hitap ettiğimiz kitlenin de genişlediği anlamına geliyor.”

Fuarın içeriğindeki en büyük değişimse teknolojik gelişim yaşayan makina üreticisi firmalarda olduğunu söyleyen Celkan, ürünlerin çeşitlendiğini ve değişik ihtiyaçlara çözümler sunduğunu belirtirken, Volvo İş Makinaları’nın da bu değişimin öncülerinden olduğunu vurguluyor: “Volvo’da hem model hem de teknoloji değişikliği yaşandı. Son 3 yıldır L350F ön plandayken, öncesinde L220H sektörün gözdesiydi. Ekskavatörlerde de aynı durum geçerli. Eskiden EC380D ve EC480D en popüler makinalardı. Bu yıl bu ürünlerimizin yanında EC350D makinamızda konuşuluyor olacak.” Bu durumun makina ve ekipman teknolojileri kulvarında bir gelişim yaşandığının en büyük kanıtı olduğunu söyleyen Celkan, mermer firmalarının hizmet kalitelerinde de aynı gelişimin yaşandığını sözlerine ekliyor.

 

Sadeliğin gücünden gelen güven

Standında sergileyeceği ürünlerle fuarın en dikkat çeken ismi olmaya hazırlanan ASCENDUM Makina, yaratacağı bu farkı stant konseptiyle de göstermeyi hedefliyor. Volvo’nun İskandinav çizgisi estetik açıdan üstünlüğünü gösterirken, sadeliğin gücü de ASCENDUM Makina standının etkisini kanıtlayacak. Standı hazırlarken en çok özen gösterdikleri noktanın ziyaretçileri güvende hissettirmek olduğunu söyleyen Celkan, “Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ziyaretçilerimiz standa girdiği zaman hissetmelerini istediğimiz birden fazla duygu var. Bunlardan en önemlisi güvenken, diğerleri de kalite ve çevreye saygı” diyor ve ekliyor: “Standın yapım aşamasından makinaların yerleşimine kadar her aşamanın üzerinde dikkatle durmamızın en büyük nedeni, ziyaretçilerimiz standa geldiğinde onlardan ‘Kendimi burada güvende hissediyor ve farklı birçok mesaj nedeniyle yorulmuyorum’ sözlerini duymak. Bu yüzden de sadeliğin gücü sayesinde güven duygusu uyandırmak, bizim için en büyük kriter.”

 

MARBLE 2016’da ASCENDUM üstünlüğü

Mermer sektörüyle arasında uzun yıllara dayanan derin bağı MARBLE 2016 Fuarı’nda da hissettirecek olan ASCENDUM Makina, standında sergileyeceği üstün teknoloji ürünlerle mermer sektörü için çözümlerini sunacak. Dünyanın en büyük mermer fuarları arasında yer alan MARBLE 2016 Fuarı’nda en çok konuşulacak ismi ASCENDUM Makina, bu çözümleri yakından tanımak için sektördeki tüm paydaşlarını ASCENDUM Makina standına davet ediyor.