Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

10.6.2016

VOLVO EKSKAVATÖR KABİNİ

VOLVO EKSKAVATÖR KABİNİ
Volvo İş Makineleri, söz konusu operatör konforu ve güvenliği olunca, yine sektöre yön veren, lider bir yaklaşım sunuyor. Uzun yıllardan bu yana firmanın tüm işleyişinde bir kod haline gelen “Kalite, Güvenlik, Çevreye Saygı” prensiplerini operatör konforu ve güvenliği konusunda da tavizsiz uygulayan firma, satışını gerçekleştirdiği 1,8 tondan 75 ton’a kadar tüm ekskavatör modellerinde hem güvenlik hem de konfor konusunda sektörde lider bir konumda bulunmakla birlikte, kullanıcıların da beğenisini kazanıyor. 360 derece görüş ve mükemmel genişlikteki operatör ortamı, Volvo kabin tasarımının merkezinde bulunuyor. Tüm modellerinde sunduğu yeni Volvo tarzı kabinler; ince kabin direkleri, geniş camlar, ayarlanabilir bir koltuk ve erişimi kolay kumandalar, yüksek ısıtma ve soğutma kapasiteli iklimlendirme sistemi ile geniş, güvenli, sağlam ve rahat bir çalışma ortamı oluşturarak operatörün uzun saatler boyunca yorulmadan çalışmasına katkıda bulunuyor. Tüm ekskavatör modellerinde standart olarak sunulan “ ROPS - yuvarlanmaya karşı koruyucu kabin yapısı ” operatörün en zorlu koşullarda bile güvenle çalışmasını sağlıyor. ROPS yapısına ilave olarak sunulan “FOPS – düşen nesnelere karşı koruyucu yapı” güvenlik çemberini daha da sağlamlaştırıyor. Kompakt ekskavatörlerde güvenlik konusunda büyük tonajlı makineler kadar etkin. Sahip oldukları “TOPS – devrilmeye karşı koruyucu yapı” sayesinde şehir içi –dışı her türlü aplikasyonda operatörün güven içinde çalışması sağlanıyor.
 
 
Çalışma kolaylığı
 
Konfor ve çalışma kolaylığı konularında Volvo, mükemmel kabin içi-dışı tasarımı ve ergonomik olarak yerleştirilmiş kumanda panelleri ile sektörde bir öncü konumunda. Operatörlere üstün çalışma ortamı sunan ve yorgunluğu azaltan Volvo’nun geniş kabini daha fazla verimlilik için; üstün konfor, en iyi görüş açısı ve kumandalara kolay erişim için tasarlanmış.
 
Kabin içinde yer alan ve hem konfor, hem ekonomik, hem rahat, hem de kolay çalışma şartları sunan Volvo teknolojileri :
 
1.Gün ışığında, her açıda rahatça görülebilen, Türkçe LCD ekran.
 
2. LCD ekran içinde kolay erişilecek ve okunacak şekilde gruplanmış Motor, Elektrik Hidrolik, Araç Bilgisi, Servis Bilgi ve Ayar ekranları.
 
3. Operatörün hemen sağ tarafına yerleştirilen LCD ekranın, klimanın, geri görüş kamerasının otomatik rölanti ve ECO modun, kırıcı aktivasyonu için kumandaların yer aldığı tuş takımı.
 
4. I1-I2-F1-F2-G1-G2-G3-G4-H çalışma modları için kullanımı kolay, LCD ekran üzerinden takip edilebilen motor devir seçici.
 
5. İhtiyaç anında kullanılmak üzere, yakıt ekonomisi düşünülerek ayrıca konumlandırılmış “Power” çalışma moduna geçiş tuşu.
 
6. LCD ekran üzerinden kolayca ayarlanabilen “ kırıcı hattı debisi ”
 
7. Ergonomik bir şekilde yerleştirilen ve ekrandan tepki dereceleri değiştirilebilen joystickler.
 
8. Performans kaybı yaşamadan yakıt tüketim ekonomisi sunan ECO Mode özelliği. Yakıt tüketim ekonomisine katkıda bulunan ve hidrolik çalışma olmadığında motoru rölanti devrine alan otomatik rölanti sistemi.
 
10. Tuş takımından aktive edilen ve LCD ekran üzerinde görüntü alınan, emniyetli bir çalışma ortamı sunan geri görüş kamerası.
 
11. Tam digital Radyo.
 
12. Darbe ve titreşim düzeylerini azaltan kabin hidrolik takozları.
 
13. Ses yalıtımı sağlayan iç astar ile birlikte kabin içi düşük gürültü seviyesi.
 
14. Kolaylıkla tavana kadar açılabilir ön cam ve çıkarılarak yan kapıya asılabilen ön alt cam.
 
15. 14 havalandırma kanalına sahip yüksek kapasiteli ısıtma-soğutma sistemi, klima.
 
16. Ayarlanabilir koltuk ve joystick kumanda paneli, operatöre uygun olarak birbirinden bağımsız hareket etmektedir. Operatörün konforu ve güvenliği için koltukta 12 farklı ayar yapılabilmekte ayrıca emniyet kemeri bulunmaktadır.
 
17. Hem ayakta (pedal) hem de joystick üzerinde konumlandırılan kırıcı kontrolü.
 
18. Operatör sağlığı için kabin dışına yerleştirilen “kabin filtresi”
 
19. Kabin içi aydınlatma.