Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

15.3.2016

TRP MARKAMIZ CP İLE MARBLE 2016 FUARINA HAZIR

TRP MARKAMIZ CP İLE MARBLE 2016 FUARINA HAZIR

ASCENDUM Makina’nın yedek parça alanında uzman markası Türkiye Yedek Parça (TRP), MARBLE 2016 Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda mermer sektörü için özel olarak geliştirilen CP RX MARBLE hidrolik kırıcıların göz dolduracağını söyleyen CP Satış Müdürü İlker Umur, RX MARBLE serisi kırıcıların getirdiği artıları anlatıyor.

İş makinaları sektörünün öncü firması Volvo İş Makinaları’nı Türkiye pazarına sunan ASCENDUM Makina, yedek parça pazarında Türkiye Yedek Parça (TRP) markası altında çözümler yaratıyor. Türkiye’nin tüm marka ve model inşaat makinaları için tedarik sağlayan TRP; MB, CP, Esco, Fink, Moba ve Kennemetal markalarının Türkiye distribütörlüğünü, Donaldson ve Goodyear’ın ise yetkili bayiliğini yürütüyor. Bu yıl 23-26 Mart tarihleri arasında İzmir’deki fuarizmir’de düzenlenecek olan 22. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda (MARBLE) ziyaretçileriyle bir araya gelmeye hazırlanan TRP, standında sunacağı ürünleriyle fuarın en önemli oyuncusu olacak. Dünyanın en büyük mermer fuarlarından biri olarak kabul edilen MARBLE 2016 sektörün tüm paydaşlarını aynı çatı altında toplarken, TRP de tanıtımını yapacağı mermer sektörü için özel olarak tasarlanmış Chicago Pneumatic (CP) markalı RX MARBLE serisi kırıcılar ile sahneye çıkacak.

Deneyimden gelen başarı

100 yılı aşkın süredir geliştirdiği çözümleriyle sektörün tüm alanlarına hitap eden kaliteli ürünler sunan CP, ilk günden bu yana pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için faaliyet yürütüyor. TRP’nin MARBLE 2016’da sergileyeceği en önemli markaları arasında yer alan CP hakkında bilgi veren CP Satış Müdürü İlker Umur, “Sağladıkları verimliliğin yanı sıra sessiz ve düşük titreşimli olmalarıyla öne çıkan CP hidrolik kırıcılar, ağırlıklarına göre yüksek vuruş kuvveti sağlamaları ve düşük bakım maliyetleri ile de dikkat çekiyor” diyor. Gelişmiş hibrit teknolojisine sahip kırıcılar birleşik gaz-hidrolik çalışma prensibiyle mümkün olan en iyi verimi ve yüksek darbe enerjisini sağlarken, pistondaki enerjiyi de kırıcı ucuna en iyi şekilde aktarıyor. Üstelik sadece hidrolik enerjiye bağımlı olmadığı için taşıyıcı makinadan daha az hidrolik güç talep ediyor ve ana makinanın hidrolik pompasına daha az iş düşüyor. Bu da otomatikman yüksek verim yakıt ekonomisi sağlıyor.

RX kırıcılardaki Power Booster teknolojisinin, geri tepme enerjisinin boşa gitmemesi için bu enerjiyi tekrar kullanılabilir enerjiye dönüştürdüğünü belirten Umur, “Aynı hidrolik güç girişiyle daha fazla güç sağlanırken, hem vuruş performansı artmış hem de verimlilik sağlanmış oluyor. Kırıcı kutusu kılavuz sistemi de iş makinası, operatör ve kırıcı üzerinde daha az gerilim oluşmasına yardımcı oluyor ve geri tepme kuvvetlerini en aza indiriyor. Bu sayede tüm RX kırıcılar pazardaki en düşük ses seviyelerine sahip olmuş oluyor” diyor ve CP RX hidrolik kırıcıların ürün gamında 14 model kırıcı olduğunu ekliyor: “Kırıcı tonajları 95 kg ile 4,2 ton arasında değişiyor ve 1,5 tondan 70 tona kadar olan makinalara takılabiliyor.”

Mermer ocaklarına yeni bir boyut

TRP’nin MARBLE 2016’da ziyaretçilerine tanıtacağı ürünlerin arasında, mermer sektörü için özel olarak tasarlanmış RX MARBLE serisi kırıcılar da yer alıyor. Üstün özelliklere sahip RX MARBLE serisi kırıcıların mermer ocaklarının zor ve yıpratıcı etkilerine dayanabilecek şekilde güçlendirilmiş kırıcı gövdesi bulunduğunu vurgulayan Umur, “Yapılan güçlendirmelerle ürünün zor şartlardaki performansı en üst seviyeye çıkarılabiliyor. Üstelik bu sayede bakım maliyetleri ve yıpranmalar da en aza indirilmiş oluyor” diyor.

MARBLE 2016’da CP göz dolduracak

TRP, standında sunacağı mermer sektörüne özel ürünlerle, dünyanın önde gelen mermer fuarları arasında yer alan MARBLE 2016’ya damgasını vurmaya hazırlanıyor. İleri teknoloji, verimlilik ve performansı uygun fiyatla bir arada sunan CP RX MARBLE hidrolik kırıcıları yakından görmek ve hakkında daha fazla bilgi almak isteyen herkesi, MARBLE 2016’daki TRP standına davet ediyor.